Twitter Kullanıcılarına Müjde! Twitter Beklenen İki Güncellemeyi Sonunda Getiriyor!

Twitter’ın gündem olan Topluluklar özelliğinin son hali kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Yakında özelliği herkes için açacak olan uygulama, özelliğini sunmadan önce en iyi haline getirmeye çalışıyor…

22 Mart 2022 11:19 Gündem
Twitter Kullanıcılarına Müjde! Twitter Beklenen İki Güncellemeyi Sonunda Getiriyor!

Topluluklar özelliği nasıl kullanılıyor?

Twitter Topluluk özelliğinin amacını birden fazla kitleye hitap eden kullanıcıların sadece belirli bir topluluğa özel paylaşım yapabilmesi olarak açıklamıştı. Bu özellik sayesinde takipçilerinin ilgisini çekmeyen tweetleri onlara göstermiyor. Bazı kullanıcılar fikirlerin yalnızca bir grupla paylaşılmasından ise klasik olarak paylaşılmasının daha çok kişiye ulaşacağını savundu. Her tweetin herkese hitap etmemesi konusuna çözüm olarak geliştirilen bu özelliğe yeni güncellemeler geliyor.

Twitter Topluluk özelliğine arama çubuğu ekliyor

Twitter, özelliği kullanıcılarına sunmadan önce en iyi haline getirmeye çalışıyor. Bu çalışmalardan biri de özelliğe arama çubuğu eklemek oldu. Arama çubuğu sayesinde, ilgi çeken gruplara katılıp sadece o konuyla ilgili tweet atılabilecek. Fakat gruplara katılmak sadece üyelerin daveti ya da istek-onay yoluyla olacak. Ek olarak her üye yalnızca beş kişiye katılma davetiye yollayabilecek. Twitter Başkan Yardımcısı Jay Sullivan ise Topluluklar özelliği için şu açıklamaları yaptı: “İnsanlardan duyduğum şeylerden biri, ‘Hey, çok şey okudum. Tweet atmak konusunda rahat değilim ya da ne zaman ve neden tweet atmam gerektiğini bilmiyorum. Daha küçük bir insan topluluğuna tweet atıyor olsaydım daha iyi hissederdim .” Özelliğe gelen bu güncelleme ortaya çıkan karışılıklığı gidereceğe benziyor.

İkinci özellik ise Twitter Facets özelliği

Twitter Facets güncellemesi ile kişilerin farklı kullanıcı adlarıyla tweet atmasını sağlayacak. Ayrıca takipçilerinin, hangi kullanıcı hesabını takip etmesini seçmesine izin verecek. Bu sayede kullanıcıların her takipçisi her tweeti görmeyecek. Twitter’ın bunun gibi karışık durumlara getirdiği güncellemeler, popüler sosyal medya platformunun daha temiz ve rahat kullanım sağlamasına yardımcı oluyor.

Twitter

Twitter, kullanıcıların "tweet" olarak bilinen mesajları yayınlayıp birbirleriyle etkileşim kurduğu Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir. Twitter, Mart 2006'da Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından kuruldu ve o yılın Temmuz ayında piyasaya sürüldü.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet