Site Mağdurları Teslim Edilmeyen Evleri İçin Basın Açıklaması Yaptı

ESENYURT'ta bir konut projesinden ev satın alanlar, inşaatın durdurulduğunu ve evlerinin teslim edilmediğini belirterek, şirket binası önünde basın açıklaması...

12 Mart 2023 17:22 Gündem
Site Mağdurları Teslim Edilmeyen Evleri İçin Basın Açıklaması Yaptı

ESENYURT'ta bir konut projesinden ev satın alanlar, inşaatın durdurulduğunu ve evlerinin teslim edilmediğini belirterek, şirket binası önünde basın açıklaması yaptı. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, plaza önünde yaptığı açıklamada "Burada mağduriyet yaşanıyor. Tamamlama sigortası yapılmamış. Satışlar tapudan değil, şirket kağıdı ile yapılmış. Oysa bu kanundan önce bile yapılmış sözleşmelerin 1 yıl içinde bu kanuna uygun hale getirilmesi yasal zorunluluk. İnşaat sahipleri hala harekete geçmiyor" dedi.

Esenyurt'ta bulunan bir site projesinden konut satın alan onlarca kişi, evlerinin zamanında teslim edilmediğini iddia ederek, şirket binası önünde protesto gerçekleştirdi. Depreme dayanıksız evlerde oturmak zorunda kaldıkların belirten bazı mağdurlar, projenin bitirilerek konutların teslim edilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Elimde tuttuğum tüketici kanunu 2014 yılında yenilendiğinde bu inşaatlar daha yeni yapılıyordu. Bu kanuna göre, verilmesi gereken teminatlar verilmemiş. Burada mağduriyet yaşanıyor. Tamamlama sigortası yapılmamış. Satışlar tapudan değil, şirket kâğıdı ile yapılmış. Oysa bu kanundan önce bile yapılmış sözleşmelerin 1 yıl içinde bu kanuna uygun hale getirilmesi yasal zorunluluk. İnşaat sahipleri hala harekete geçmiyor. Mağdurlar çaresiz. Umutsuz şekilde burada gelip haykırıyorlar" dedi.

"ALIN TERİMİZİ GERİ İSTİYORUZ"

Basın açıklamasını okuyan Semra Kızıl, "Binlerce suç duyurusunda bulunduk hala bir çözüm gerçekleşmedi. Alın terimizi geri istiyoruz. Devletin bize sahip çıkmasını istiyoruz. İnşaatlar başlasın istiyoruz, evlerimizi istiyoruz" dedi. (DHA)

Site Mağdurları Teslim Edilmeyen Evleri İçin Basın Açıklaması Yaptı

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet