Netflix'in en büyük hissedarı, akış devi şifre paylaşımına yönelik baskıyı düşündüğü için 400 milyon dolardan fazla kaybetti

Netflix'in 100 günden daha kısa bir sürede 200.000'den fazla abonesini kaybettiğini açıklamasından günler sonra, akış şirketinin en büyük hissedarlarından biri 400 milyon doların üzerinde kaybetti ve bildirildiğine göre daha fazla yatırım yapmaktan vazgeçti.

22 Nisan 2022 10:00 Gündem
Netflix'in en büyük hissedarı, akış devi şifre paylaşımına yönelik baskıyı düşündüğü için 400 milyon dolardan fazla kaybetti

Bloomberg'e göre, Çarşamba günü Pershing Square Capital Management'tan Bill Ackman, fonunun şirketteki 3,1 milyon hissesini sattığını söyledi.

Bu hisse, Netflix'in en son yatırımcı ilişkileri raporu öncesinde 1 milyar doların üzerinde bir değere sahipti ve hisse yüzde 30'un üzerinde düştükten sonra 430 milyon doların üzerinde değer kaybetti.

Ackman, yatırımcılara yazdığı bir mektupta, "Portföyümüzün yüksek düzeyde konsantre olması nedeniyle yatırım yaptığımız işletmelerde yüksek derecede öngörülebilirliğe ihtiyacımız var" dedi.

"Netflix'in işini anlamak temelde basit olsa da, son olayların ışığında, şirketin gelecekteki beklentilerini yeterli derecede kesinlikle tahmin etme yeteneğimize olan güvenimizi kaybettik. Yönetimin geçmiş performansına dayanarak, Netflix'i görmek bizi şaşırtmadı. son derece başarılı bir şirket olmaya ve mevcut piyasa değerinden mükemmel bir yatırım olmaya devam ediyor.”

Ackman, 2022'nin ilk bölümünde 3 milyondan fazla hisse satın alarak Netflix'in en büyük 20 yatırımcısı arasında yer aldı.

Çarşamba günü, Netflix hisseleri, yayıncının zayıf kazançlarını açıklamasının ardından yüzde 35'ten fazla düştü.

Düşüş, Netflix'in piyasa değerinden 50 milyar dolardan fazla kesinti yapmasına neden oldu. Şu anda, S&P 500'de 2022'nin en kötü performans gösteren hissesi, yıllık yüzde 62,5 düşüşle.

Bu arada Netflix, şifreleri paylaşan haneleri çökerteceğini belirtti BBC'ye göre.

Akış devi, 100 milyondan fazla hanenin şifrelerini paylaşarak kurallarını çiğnediğini tahmin ediyor.

Netflix, hissedarlarını Temmuz ayına kadar olan üç ay içinde iki milyon abonenin daha ayrılacağı konusunda uyardı.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet