Mba Okulları Öğrencileri, Bilim Eğitimi İçin Cern’de Buluştu

Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları öğrencileri "Rönesanstan Günümüze Fizik ve Matematik" eğitim gezisi için İsviçre'deki CERN'de (Avrupa Nükleer Araştırma...

12 Mart 2023 15:07 Gündem
Mba Okulları Öğrencileri, Bilim Eğitimi İçin  Cern’de Buluştu

Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları öğrencileri "Rönesanstan Günümüze Fizik ve Matematik" eğitim gezisi için İsviçre'deki CERN'de (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) bir araya geldi. Bilim gezisinde, MBA Okulları öğrencileri, CERN Araştırmacısı ve aynı zamanda MBA Okulları Bilim Kurulu üyesi olan Dr. Özgün Kara ile araştırma sahasında sohbet ederek, merak ettikleri sorularına yanıt buldu.

MBA Bilim Kurulu Üyesi CERN Araştırmacısı Dr. Özgün Kara ve MBA Okulları öğrencilerinin katıldığı seminerde; CERN tarihi ve işleyiş şekli, Türkiye-CERN ilişkileri ve tarihi, karanlık madde, karanlık enerji, öğrencilerin akademik düzeyine uygun şekilde temel fizik, parçacık fiziği, dedektör fiziği konuları tartışıldı.

'CERN'DE KARİYER PLANI'

CERN'de yapılan çalışmalar, gelecek planları, Big Bang teorisi ve evrenin gelişimini de konuşan öğrenciler, CERN ile ilgili yanlış bilinen bilgileri de öğrenme imkânı buldu. Ayrıca akademik gelişime dair tecrübelerini paylaşan Dr. Özgün Kara, öğrencilerin CERN'de nasıl bir kariyer planı oluşturabileceği noktasına da değinerek tavsiyelerde de bulundu.

MBA Okulları öğrencileri ayrıca gezi kapsamında İtalya'da Leonardo Da Vinci Müzesi ve Galileo Müzesi'ndeki atölyelere katıldı. Ferrari Müzesi ve Cailer Çikolata Fabrikası'nı da ziyaret eden öğrenciler, eğitim programlarını tamamladı.

Mba Okulları Öğrencileri, Bilim Eğitimi İçin Cern’de Buluştu

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet