Fransa Bütçesini Dengelemek İçin Yeni Kaledonya'ya Borç Para Verdi

Fransız hükümeti, bütçesini dengelemesine yardımcı olmak için Yeni Kaledonya'ya 200 milyon ABD doları daha kredi verdi. Paris, bölgenin zaten yüksek borç seviyesi nedeniyle daha fazla borç vermeyeceğini söylerken, toplam istenenden 74 milyon ABD doları daha az. 2020'de Fransa, pandemi ile başa çıkması için Yeni Kaledonya'ya 270 milyon ABD doları kredi vermişti.

22 Şubat 2022 10:00 Gündem
Fransa Bütçesini Dengelemek İçin Yeni Kaledonya'ya Borç Para Verdi

Fransa'nın denizaşırı bakanı Sebastien Lecornu, Fransız Kalkınma Bankası'ndan alınan yeni kredinin tüm sosyal sistemi güvence altına aldığını, bunun da Yeni Kaledonya'nın emekli maaşlarının yanı sıra hastane tarafından ödenen maaşlar anlamına geldiğini söyledi.

Yeni Kaledonya başkanı Louis Mapou ile kredi anlaşmasına vardıktan sonra, Bay Lecornu, Yeni Kaledonya'nın Bay Mapou'nun selefi tarafından 2020'nin ilk yarısında yapılan yapısal reform taahhütlerini yerine getirme isteğini memnuniyetle karşıladığını söyledi.

fransa-butcesini-dengelemek-icin-yeni-kaledonyaya-borc-para-verdi.jpg

Haber ajansı AFP tarafından aktarılan bir uzman, Noumea'da düşünülen önlemler arasında gelir vergisinde değişiklikler, şeker vergisi, bazı vergi boşluklarının kaldırılmasının yanı sıra gayrimenkul sermaye kazançları vergisi ve madencilik ihracatına daha yüksek vergi getirilmesi olduğunu söyledi.

Yeni Kaledonya'nın nikele bağımlı ekonomisi, düşen emtia fiyatları ve yüksek üretim maliyetleri ile ilgili zorluklar yaşadı, ancak son aylarda nikel fiyatlarında keskin bir artış oldu ve bu da yerel üreticilere destek verdi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet