Filipinler, İki Yıl Sonra Yabancı Gezginleri Yeniden Ağırlıyor

Hükümet ayrıca, en kötü etkilenen ülkelerden gelen yolcuları yasaklayan bir risk sınıflandırma sistemine de son verdi. Turizm Bakanı Berna Romulo-Puyat, “İyileşme yolunda bir sonraki bölüme başlayacağız” dedi.

11 Şubat 2022 22:00 Gündem
Filipinler, İki Yıl Sonra Yabancı Gezginleri Yeniden Ağırlıyor

Filipinler, omikron kaynaklı bir dalgalanma hafifledikçe turizmi ve ilgili endüstrileri için hayat kurtarıcı bir destek olarak Perşembe günü yabancı gezginlere yönelik yaklaşık 2 yıllık yasağı kaldırdı. Filipinler ile vizesiz anlaşmaları olan 157 ülkeden, tam olarak aşılanmış ve virüs için negatif test edilmiş yabancı gezginler memnuniyetle karşılanacak ve varışta karantinaya alınmaları gerekmeyecek.

Hükümet ayrıca, en kötü etkilenen ülkelerden gelen yolcuları yasaklayan bir risk sınıflandırma sistemine de son verdi. Turizm Bakanı Berna Romulo-Puyat, “İyileşme yolunda bir sonraki bölüme başlayacağız” dedi. Sınırın yeniden açılmasının işleri eski haline getireceğini ve turizmle ilgili işletmeler ve topluluklar arasında gelir elde edeceğini de sözlerine ekledi.

Filipinler, 1940'lardan bu yana yaşadığı en kötü ekonomik durgunluğa neden olan ve işsizlik ile açlığı rekor seviyelere çıkaran bir salgını bastırmak için dünyanın en uzun karantinalarından birini ve polis tarafından uygulanan en katı karantina kısıtlamalarını dayattı. Hükümet istatistiklerine göre, yalnızca pandeminin ilk yılında bir milyondan fazla Filipinli turizm işletmelerinde ve destinasyonlarda işini kaybetti.

Popüler plaj ve tropik ada tatil köyleri de dahil olmak üzere turizm destinasyonları, pandemi kilitlenmelerinin zirvesinde hayalet kasabalara benziyordu ve bir volkanik patlama ve tayfunlar kayıpları daha da kötüleştirdi. Yeniden açılış 1 Aralık olarak belirlenmişti, ancak koronavirüsün son derece bulaşıcı omicron varyantı olarak ertelendi. yayılmış.

Hükümetin sürekli uyarılarına rağmen büyük alışverişçi kalabalığının alışveriş merkezlerine ve restoranlara döndüğü Noel tatillerinde her gün binden az yeni vaka eklendi. Ardından gelen artış Ocak ortasında bir günde 39.000 enfeksiyonun üzerine çıktı, ancak o zamandan beri hafifledi.

Sağlık yetkilileri Çarşamba günü 69 ölümle yaklaşık 3.600 enfeksiyon bildirdi ve bir güney bölgesi hariç tüm takımadaları “düşük ila orta risk” olarak ilan etti. Yaklaşık 110 milyon Filipinlinin 60 milyondan fazlası koronavirüse karşı tam olarak aşılandı ve aşı kıtlığı ve halkın tereddüt etmesi nedeniyle engellenen bir kampanyada 8,2 milyonu destekleyici aşılarını aldı.

Başkan Rodrigo Duterte Pazartesi günü televizyonda yaptığı açıklamalarda Filipinlileri “zorbayı aşmadık” konusunda uyardı ve aşısızları bir an önce aşı olmaya çağırdı. “Eğer aşısızsanız ve ölürseniz, size 'geçmiş olsun' diyeceğim. dedi sert konuşan başkan. "Etrafta dolaşabilirsin ve eğer kirlenirsen, kendin ve ailen için çok ama çok üzülürsün."

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet