Elon Musk, 'önemli iyileştirmeler yapmak' için Twitter'ın yönetim kuruluna katıldı

Twitter CEO'su Salı günü yaptığı açıklamada, Twitter'da büyük bir hisse satın alıp en büyük hissedarı olduktan bir gün sonra Tesla CEO'su Elon Musk'ın sosyal ağın yönetim kuruluna katılacağını söyledi.

07 Nisan 2022 10:00 Gündem
Elon Musk, 'önemli iyileştirmeler yapmak' için Twitter'ın yönetim kuruluna katıldı

Twitter CEO'su Parag Agrawal bir tweet'te "@elonmusk'u yönetim kurulumuza atadığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyorum! Elon ile geçtiğimiz haftalarda yaptığımız konuşmalar sayesinde, onun Yönetim Kurulumuza büyük değer katacağı bizim için netleşti" dedi. .

Aggarwal'a yanıt veren Musk, "Önümüzdeki aylarda Twitter'da önemli iyileştirmeler yapmak için Parag & Twitter yönetim kuruluyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum!"

Şirketin CEO'su Musk'ı şirkette "ihtiyacımız olan hizmetin tutkulu bir inananı ve yoğun eleştirmeni" olarak nitelendirdi.

Dünyanın en zengin adamı olan ve Twitter'da 80 milyondan fazla takipçisi olan Musk, Pazartesi günü 73,5 milyon hisse veya şirketin adi hisselerinin yüzde 9,2'sini satın aldı.

Milyarderin, tuhaf ve işle ilgili açıklamaların yanı sıra güncel olaylar ve diğer kamuya açık kişiler hakkında kışkırtıcı ve tartışmalı açıklamalar yapmak için platformu kullanması yaygındır.

Ek olarak, 2018'de Tesla'yı özel olarak ele geçirme girişiminin boşa çıkmasından sonra sosyal medyadaki varlığını çökerten federal menkul kıymet düzenleyicileriyle sık sık çatıştı.

Twitter'ın ifade özgürlüğüne yaklaşımı, geçen ay ağın ilkeye uyup uymadığını sorduğu bir anket başlatan Musk tarafından da eleştirildi - yanıt verenlerin çoğunluğu hayır dedi.

Bir menkul kıymet dosyası, Musk'ın şirketin 2024'teki yıllık hissedarlar toplantısına kadar Twitter'ın yönetim kurulunda kalacağını ve bu süre zarfında şirkette yüzde 14,9'dan fazla hisse almayacak.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet