Doktorlar Tümör Tespit Ettikten Sonra Doğmamış Bebek Rahimde Kalp Ameliyatı Geçirdi

Samantha Custer ve kocası Dave, hayatın en büyük engellerinden biriyle ve ardından sadece birkaç hafta arayla hayatın en büyük hediyelerinden biriyle karşı karşıya kaldılar.

14 Şubat 2022 11:00 Gündem
Doktorlar Tümör Tespit Ettikten Sonra Doğmamış Bebek Rahimde Kalp Ameliyatı Geçirdi

Cleveland Clinic'in Haber Odası tarafından yayınlanan bir makalede, Bayan Custer, 25 haftalık hamile olduğunu, doktorların doğmamış bebeğinin hayatını kurtarmak için ameliyat olması gerektiğini söylediğinde, doğum tarihinden yaklaşık iki ay önce olduğunu açıklıyor.

Custer'lar çılgına dönmüştü çünkü o ana kadar her şey hamilelikle ilgili sorunsuz gidiyordu.

Kliniğin Fetal Cerrahi ve Fetal Bakım Merkezi direktörü Dr. Darrell Cass, Newsroom'a verdiği demeçte şunları söyledi: “Gördüklerimiz çok büyük bir tümördü ve bu tümör tam olarak yanlış bölgede oturuyordu, sol tarafı eziyordu. kalbin."

Cass'e göre Custer'ların oğullarını kurtarmak için hızlı hareket etmeleri gerekiyordu.

Cass Newsroom'a verdiği demeçte, "Muhtemelen en iyi tedavinin - bir şey yapacak olsaydık - bu tümörün açık fetal rezeksiyonunu denemek olacağını hissettik" dedi. Günler sonra, kendisini ekibinin yardımıyla Bayan Custer'ı ameliyata hazırlarken buldu.

Bayan Custer'ın ameliyatına yardımcı olan cerrahlardan biri olan klinikte Çocuk ve Doğuştan Kalp Cerrahisi başkanı Dr. Hani Najm, “Muayene ettim ve çok güzel bir diseksiyon düzlemine girebildim, deyimimizle. cerrahi terimlerle ifade ettim ve kelimenin tam anlamıyla tüm tümörü enükle edip çıkarabildim.”

"Tümör bir kez çıktıktan sonra inanılmazdı. Temel olarak, kalpteki sol kulakçık açıldı ve kan akışının değiştiğini görebiliyordunuz” diye ekledi Dr. Cass.

Çok geçmeden, bebek Rylan rahme geri yerleştirildi, ancak 10 hafta sonra sezaryen ile doğdu.

Custer ailesinin durumunun iyi olduğu ve oğullarının doğumunu mümkün kılan doktorlara son derece minnettar olduğu bildiriliyor.

Bayan Custer, "Hayatımda yaşadığım en korkunç şeydi," derken kocası - Rylan'ın gelişine çok sevinerek "O küçük bir mucize" dedi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet