Burger King, Rus restoranlarının işletmecisinin işletmeleri kapatmayı 'reddettiğini' söyledi

Restaurant Brands International'ın (QSR) sahibi olduğu burger zincirinin Rusya'da işadamı Alexander Kolobov ile ortak girişim ortaklığı bulunuyor.

20 Mart 2022 22:00 Gündem
Burger King, Rus restoranlarının işletmecisinin işletmeleri kapatmayı 'reddettiğini' söyledi

RBI Uluslararası Başkanı David Shear yaptığı açıklamada, "Çoğunuzun Ukrayna'ya yönelik korkunç saldırıları takip ettiğini biliyorum. Rusya'da faaliyet göstermeye devam eden markalar hakkında çok sayıda medya haberi geldi ve şirket içinde her şeyi doğru yapmak için gece gündüz çalışıyoruz.''

Restaurant Brands International Inc, ortak Alexander Kolobov ile olan sözleşmelerini uygulamak için Rus hükümetinin yardımına ihtiyaç duyacağını söyledi, ancak Shear çalışanlarına yazdığı bir mektuba göre "bunun yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini biliyoruz".

Shear, "Rusya'daki tüm Burger King operasyonlarını derhal askıya almak ister miyiz? Evet. Operasyonların askıya alınmasını bugün uygulayabilir miyiz? Hayır," diye yazdı Shear.

Shear'ın uzun mektubu ve Kolobov'un yanıtı, Moskova'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından Rusya'daki operasyonlarını durdurmaya çalışan bazı Amerikan fast-food markalarını rahatsız eden birçok komplikasyonun altını çiziyor.

Aynı zamanda, uluslararası franchising'de neyin zayıf noktası haline gelebileceğini de ortaya koyuyor; bu, çoğu Amerikan restoran markasının denizaşırı ülkelerde nasıl genişlediğidir: bağımsız operatörleriyle olan ilişkileri.

Ayrıca okuyun | Ukrayna-Rusya çatışması: Başkan Zelensky, anlamlı görüşmelerin zamanının geldiğini söyledi

Burger King'in rakibi McDonald's, Rusya'daki 847 restoranının tamamını geçici olarak kapatarak, Moskova'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından diğer dünya markaları üzerindeki faaliyetlerini durdurmaları için baskıyı artırdı.

"McDonald's Sovyetler Birliği'ne taşındığında, bu, Rusya ile Batı arasında güven ve işbirliğini açma ve inşa etme mesajının bir parçasıydı. Ve şimdi bu yolların hepsi kapatıldı. Dolayısıyla Rusya'nın McDonald's çıkışına sahip olması, pazarın gerçekten bir getirisi var. Universitede siyaset bilimi yardımcı doçenti Paul Musgrave, "Ve biz, en azından sembolik olarak, Rusya ile dünyanın geri kalanı arasında yeni bir bölünme çağında bulunuyoruz" dedi. Massachusetts Amherst'in fotoğrafı.

"McDonald's'ın kârlılığında bir miktar gözle görülür bir darbe olacağını düşünüyorum. 2020 yıllık raporlarında, dikkat etmeleri gereken 500 milyon dolarlık ruble cinsinden varlıkları vardı. Uluslararası ticaret, yarısından fazlasını oluşturuyor. Rusya bunun daha küçük bir parçası, ancak gerçek bir parçası. Yani gerçek bir isabet var, " dedi Musgrave.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet