Albayrak Grubu’nun Kurduğu Konteyner Kentlere Depremzedeler Yerleşiyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Albayrak Grubu, afet bölgelerine ulaştırdığı yardımlarla ihtiyaçların karşılanmasına devam ediyor.

16 Mart 2023 15:43 Gündem
Albayrak Grubu’nun Kurduğu Konteyner Kentlere Depremzedeler Yerleşiyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Albayrak Grubu, afet bölgelerine ulaştırdığı yardımlarla ihtiyaçların karşılanmasına devam ediyor. Hatay Kırıkhan ve Gaziantep Nurdağı'nda kurulumu tamamlanan konteynerlere depremzedeler yerleştirilmeye başlandı.

Toplamda 200 milyon TL'den fazla yardım desteğinde bulunan şirket, şimdi de Hatay ve Gaziantep'te konteyner kent kurulumu yapıyor. Hatay Kırıkhan'da 631 adet, Gaziantep Nurdağı'nda 419 adet olmak üzere toplamda bin 50 adet konteynerden oluşan kentte yapımı tamamlananlara depremzedeler yerleştirilmeye başlandı. Grup tarafından konteyner kent alanlarındaki altyapı çalışmalarının yüzde 70'inin tamamlandığı açıklandı. Geri kalan konteynerlerin de en kısa sürede kurulumunun tamamlanması öngörülüyor.

KONTEYNERLERDE ÇEŞİTLİ İMKANLAR DA BULUNUYOR

Konteyner kent projelerinde, sağlıklı bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra konforun da ön planda tutulduğu belirtildi. Konteynerlerden oluşan kampüste ayrıca çocuk ve gençlik atölyesi, etkinlik alanları, mescit, yemekhane gibi farklı mekânlar da bulunuyor.

Öte yandan Albayrak Grubu bölgeye yardım ulaştırmak için çalışanlarına bir bağış hesabı açtı. İlk günden itibaren bu konuda taleplerini ileten çalışanlar bağışlarını Albayrak Vakfı'na iletti. Toplanan bağışlarla şirket çalışanları adına 27 adet konteyner satın alındı ve konteyner kent kurulumu için bölgelere gönderildi.

BAKANLARDAN KONTEYNER KENTE ZİYARET

Geçtiğimiz hafta içişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Kırıkhan'da Albayrak Grubu'nun yapımına başladığı konteyner kent alanını ziyaret etti. Soylu'nun ziyaretinden iki gün sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de alanı ziyaret etti. İki bakan konteyner kent kurulumuyla ilgili bilgi aldı ve depremzedelerin yerleştirdiği konteynerleri gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Bunun yanı sıra eski Ulaştırma Bakanı Cahit Turan ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Faruk Nafız Özak da konteyner kente ziyarette bulundu.

BÖLGEDEKİ DİĞER İHTİYAÇLAR İÇİN SEFERBERLİK DEVAM EDİYOR

Albayrak Grubu şirketleri de lojistik ve ulaşım desteği sağlıyor. AFAD başta olmak üzere Türk Kızılay ve devletin ilgili birimleriyle koordineli çalışarak bölgeye yardım TIR'ları gönderen şirketten yapılan açıklamada, "Tüm yaralar sarılıncaya kadar durmak yok" denildi.

Albayrak Grubu’nun Kurduğu Konteyner Kentlere Depremzedeler Yerleşiyor

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet